Учениците от Сингапур и Корея - най-добри в решаването на проблеми

02.04.2014 | 19:00
по статията работи: Люсиен Димов
В изследването участват 85 000 младежи от 44 страни
Учениците от Сингапур и Корея - най-добри в решаването на проблеми

Ученици от Сингапур и Корея са постигнали най-добри резултати на тест, проведен от Организацията за икономическо развитие и сътрудничество, съобщава „Си Ен Би Си“. Младежите от тези две страни са най-любознателни и най-бързо се справят със зададени проблеми.

Компютърният тест е издържан от 85000 ученици от 44 страни. Тестът поставя младежите в реална работна обстановка и ги среща с проблеми, като намиране на най-краткия път до дадена дестинация или пък включване на отоплението. 

Над изисквания минимум са изкарали участници от Канада, Австралия, Финландия, Англия, Естония, Франция, Холандия, Италия, Чехия, Германия, САЩ и Белгия.

Не всички държави обаче са се справили добре в училищните предмети като математика и физика. Младежите от Обединеното Кралство, САЩ и Япония са се справили по-добре с решаването на проблеми, отколкото със задачите, изучавани в училищата.

„15-годишните ученици, които имат проблем сега, ще изпитват трудности при намирането на добра работа за в бъдеще“, каза Андреас Шлейхер, директор на отдел "Образование и Умения" в OECD.

По думите му политиците трябва да променят учебните системи и те да бъдат насочени в квалифицирането на учениците, за да могат да са конкурентноспособни на трудовия пазар след време.

Около един на девет 15-годишни ученици от всички страни, могат да се справят с всички задачи. Докато бройката за участниците от Сингапур, Корея и Япония се равнява на един от  пет.

От проведения тест става ясно, че няма много различия в резултатите между момчета и момичета. Може да се каже, че момчетата имат леко предимство, но в Австралия, Финладния и Норвегия ситуацията е обратната. Като цяло статистиката сочи, че на всеки три момчета, отговорили правилно, се падат две момичета.

Резултатите от изпита разкриват още и нивото на учениците. Те могат да подскажат на всички политици из целия свят какво трябва да променят в образователните структури, за да не се получава разминаване в изискванията за търсене и предлагане на работна ръка, смятат организаторите.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Женевски конвенции
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
Събеседване: - Защо искате да работите при нас? - Аз съм счетоводител, с 20 години стаж, както и голям опит! - Колко преви 2+2? - А колко трябва да прави? - Кога ви е удобно да започнете?
На този ден 06.12   963 г. – Лъв VIII е избран за римски папа. 1240 г. – Армията на монголския владетел Бату Хан покорява Киевското княжество. 1534 г. – В Еквадор е...