Йената се повиши във вторник, тъй като някои инвеститори повишиха оптимистичните си очаквания относно шансовете за бързо разрешаване на търговската война между САЩ и Китай, което даде тласък на така наречените рискови сделки.
Йената нарасна с около 0.4% в азиатската търговия до 105.73 йени за щатски долар. Японската валута, която се купува във времена на икономическа несигурност, се повиши с около 0.4% и спрямо австралийския и новозеландския долар.
Индексът на долара, който измерва съотношението на зелените пари спрямо кошницата от шестте основни световни валути, спадна с 0.06% до 97.960 пункта.
Доходността на 10-годишните държавни облигации на САЩ спадна до 1.5232% в Азия. Кривата на доходността беше обърната спрямо доходността на 2-годишните облигации, която е по-висока и достигна 1.5267%, а това се възприема като признак на предстояща икономическа рецесия.
В понеделник американската валута се възстанови от близо 8-месечното дъно от 104.46 йени, след като се появиха признаци за сближаване между Вашингтон и Пекин, което успокои нервите на инвеститорите.
Юанът отвори на ниво от 7.1445 юана за долар, преди да поскъпне до 7.1580 юана за долар, след два часа търговия. Опитите за забавяне на възхода на зелените пари спрямо юана, му помогнаха да ограничи понижението си спрямо йената, заявиха търговците.
Общата европейска валута нарасна до 1.1105 долара, което е повишение с 0.05% в азиатската търговия.
Британският паунд се търгува на ниво от 1.22215 долара, след като след спадна с 0.5% в понеделник, тъй като инвеститорите преоценяваха дали британският премиер Борис Джонсън е постигнал някакъв напредък да убеди Европейския съюз да предоговори споразумението за Брекзит.