Новите технологии правят все по-трудно да се определи какво е портфейл. С появата на онлайн банкирането, кредитните карти, мобилните приложения вече не е недобходимо да имате портмоне, което да приютява банкноти.
Проучване, проведено в САЩ, разкрива как потребителите избират да плащат всекидневните си покупки и какво е отношението им към новите начини на плащане.
Според начина на разплащане има три типа хора:
Технолозите са хора, които бързо възприемат новите начини за плащане. Те използват системата за плащане, която им се стори най-подходяща.
Предпазливите. За тях сигурността е на първо място. Не вярват на новите методи за плащане, защото се страхуват, че информацията може да попадне в грешни ръце.
Контролиращите бюджета. Този тип хора се страхуват, че новите методи ще ги окуражат да харчат повече. За да контролират спестяванията си, те се съобразяват с парите, които имат в
брой.
Какви промени са настъпили в начините за плащане през последните 5 години?
30% от хората твърдят, че са започнали да използват новите начини за разплащане по-често от 2007 г. насам. 16% пък използват мобилните приложения по-често. 49% от участниците в проучването са
намалили разплащането с чекове. 25% пък предпочитат да плащат в брой.
57% казват, че наличието на пари в брой предотвратява харченето на повече средства от предвиденото. 41% предпочитат онлайн банкирането. 28% биха искали да намерят по-добър начин да управляват
парите си. 35% биха пробвали нови технологии за плащане като дигиталния портфейл например.
83% отчитат сигурността като най-важния фактор при разплащанията, за 62% таксите са следващият по важност фактор, пише "Бизнес инсайдър".
А как плащате вие?