С повече от 700,000 мобилни приложения, Apple трудно успява да спре на време всяка една от тях. Основните изисквания на компанията са да няма голота или обидна реч, но някои успяват да прекрачат дори тези граници.
Представяме ви някои от тях, предадени от британския "Телеграф".
Send me to heaven (Изпрати ме в рая)
Това е мобилна „спортна игра“. Идеята е, че потребителите се съревновават да хвърлят телефона си възможно най-високо в небето (с очакването да ги хванат след това). Важно изискване да победите е да го хвърлите както възможно най-високо, така и с най-бърза скорост.
Scratch (Скица)
Това е приложение, което позволява на деца сами да създават игри, истории и анимации. Макар и да е полезно и забавно, Apple спира програмата, защото самата тя притежава подобен софтуер, а не иска конкуренция.
Ombama Trampoline (Батутът на Обама)
Това игра, която поставя някой известен политик върху батут и ви позволява да го размятате наляво-надясно. Изборът е между 18 известни американски политици и звучи сравнително забавно, но Apple е против подигравка с публични личности. Особено с президента.
Tawkon Radiation Detector (Детектор за радиация)
Осланяйки не външните условия и колко често използвате телефона си, програмата би трябвало да изчисли на колко радиация сте подложени дневно. Идеята е ясно, но Apple се бои, че това би довело до масова паника. И вероятно по-малко използване на устройствата на компанията.
Wikileaks
Програмата осигурява достъп до популярния уебсайт „Уикилийкс“, където хората могат да четат изтегли класифицирани документи. Apple блокира приложенията заради тива, че извършва директна атака към публични личности.
Ghetto Tweets (Гето туийтове)
Приложението променя съобщенията ви, обръщайки обикновени думи в жаргонни. Apple преценява, че е твърде обидна за малцинствата и я сваля от магазина си.
I am Rich (Аз съм богат)
Приложение, което не върши абсолютно нищо, но струва 1000 долара. Apple не дава обяснение защо спира продажбата на програмата.
Me so Holy (Аз толкова свят)
Използвайки програмката, може да поставяте лицето си върху известни икони. Интересното е, че можете да избирате различни религии и вярвания.
Pocket Girlfriend (Джобно гадже)
Потребителят може да си избере „гадже“ от няколко предварително поставени снимки. Натискайки с пръст върху определени части от тялото на девойките, получавате различни шеговити коментари. Apple преценява, че е обидна за жените.
Dirty Fingers (Мръсни пръсти)
Приложението прави „петна“ върху екрана ви, когато го докоснете, а момичета по бикини ги почистват. Apple не позволява продажбата на софтуера, но пък може лесно да се намери за Android.