Доларът се понижи в сряда, тъй като слабите данни за индустриалното производство в САЩ може да принудят Федералния резерв на САЩ да наложи по-агресивна парична политика за подпомагане на американската икономика, докато британският паунд възстанови загубите си след парламентарния вот, който отвори вратата за поредното забавяне на Брекзит.
Спрямо кошницата от шестте световни основни валути, индексът на долара се понижи до 98.944 пункта, което е с 0.4% под двугодишния пик, който беше достигнат във вторник.
Общата европейска валута е стабилна около 1.2087 щатски долара, като се възстанови от 28-месечния минимум спрямо долара, който докосна във вторник, тъй като инвеститорите прецениха, че отрицателните ще останат за по-дълго време в еврозоната.
Йената нарасна до 105.99 йени за долар, преди да спадне леко до ниво от 105.86 йени.
Британският паунд се повиши, след като британските депутати гласуваха да поемат контрола над парламентарната програма и насрочиха още едно гласуване в сряда. Ако гласуването е успешно, това ще принуди премиера Борис Джонсън да поиска повече време от Европейския съюз и да предотврати напускането на блока без спораземение.
Перспективата за т. нар. „твърд Брекзит" беше основен източник на притеснения за валутните пазари. Паундът спадна под 1.20 долара и достигна във вторник най-ниското си ниво октомври 2016 г. насам.