Транспортният министър Николина Ангелкова започна промени в ръковдствата на част от подчинените му дружества. Рокадите са обхванали Държавно предприятие „Ръководството на въздушното движение (РВД),
Агенцията за проучване и поддържане на река Дунав (АППД) и Пристанищната инфраструктура. Дружествата ще имат нови шефове още от четвъртък, съобщиха от Министерството на транспорта, информационните
технологии и съобщенията.
Министър Николина Ангелкова е върнала начело на Изпълнителната агенция "Проучване и поддържане на река Дунав“ Здравко Цонев. Той бе директор на организацията по времето на управлението на ГЕРБ в
периода 2011-2013 г.
Здравко Цонев е завършил ВНВМУ „Никола Вапцаров“ – Варна, като инженер корабоводител. През 1994 г. завършва и специалността машинен инженер в Русенския университет "Ангел Кънчев“. Започва кариерата си през 1981 г., като офицер от Военноморския флот. През 1987 г. той започва работа в "Хан Кубрат“ АД, като инженер технолог, а през 1992 г. става изпълнителен директор на фирмата. От 1996 г. до 2011 г. е капитан на кораб към БРП АД, след което става шеф на АППД.
Десислава Димитрова застава на мястото на Светослав Мичев в управата на Държавното предприятие "Пристанищна инфраструктура“.
Димитрова е завършила висшето си образование в Университета за национално и световно стопанство – София, като последователно придобива степен бакалавър по "Икономика на транспорта“, магистър по „Маркетинг“ и магистър по „Международни икономически отношения“. От 2010 г. до 2012 г. е завършила програма за развитие на лидерските умения в университета в Шефилд /The University of Sheffield, CITY College, Executive education center/. От 2002 г. досега заема различни ръководни позиции в Мобилтел ЕАД. От 2000 г. до 2002 г. е била началник на отдел „Транспорт и логистика“ в Леон Транс ЕООД, според справката на транспортното министерство.
От борда на "Ръководство на въздушното движение" е отстранен Антон Джаджев, който бе назначен преди около година. Новият член на управителния съвет е доц. д-р Георги Димитров.
Той е завършил право в СУ "Св. Климент Охридски“ и е защитил докторантура по право в Католическият университет Льовен, Белгия. Георги Димитров има богата преподавателска кариера. В момента е доцент в Университета по библиотекознание и информационни технологии – София и в Българската академия на науките, Лаборатория по компютърна вирусология – София. Преподава и в СУ "Св. Климент Охридски“, Технически университет – София, Великотърновски университет "Св. Св. Кирил и Методий“, Център за обучение на адвокати "Кръстю Цончев“. От 1993 г. има професионален опит в областта на юридическите услуги. Член е на редица международни професионални организации, както и на различни експертни структури. Участвал е и в изготвянето на редица законодателни проекти. Автор и съавтор е на монографични трудове, книги, статии и публикации в сферата на правото и информационните технологии.