Кирилка Епитропова: Какво трябва да знаем за обменянето на валута?

22.01.2018 | 15:00
по статията работи: econ.bg
Интервю за Econ.bg
Кирилка Епитропова: Какво трябва да знаем за обменянето на валута?
Снимка: под лиценза на creative commons

Интервю с Кирилка Епитропова, специалист във финансова компания Tavex.

Какво е конкурентното предимство на Тавекс спрямо другите обменни бюра?

Едното предимство определено е това, че локациите ни са много удобни за клиентите. Второто предимство е това, че разполагаме с голям брой валути, които са постоянно налични и имаме опция да изпращаме валутите онлайн чрез куриер до адрес. 

Предлагате закупуване на валута и онлайн. Има ли разлика между обмена на валута онлайн и този на каса? 

Единствената разлика е, че клиентът поема таксата за доставка, за сметка на удобството, че пратката идва до адрес или до удобен за клиента офис. По телефона се уточнява абсолютно всичко, разликата е, че няма как да се видят банкнотите предварително, така че е нужно и малко доверие на човека отсреща. 

Какви са най-честите приоми хората да бъдат излъгани докато обменят валута? 

Скритите такси! Много обменни бюра обявяват добър курс, но не и това, че имат комисионни от „хикс“ процента и така курсът се оказва съвсем тазличен от обявения.  Също така и фалшивите банкноти - винаги трябва да се доверявате на сигурно и доказано обменно бюро.

Според статистиката на БНБ неистинските левове като цяло намаляват. Попадали ли сте на фалшиви български левове и колко често се случва това? 

Попадали сме, но не се случва често. Най-често срещаната неистинска банкнота е тази от 20 лева. Повече фалшиви банкноти се срещат от чужда валута.

Да поговорим за друг вид пари. Купили ли са българите повече златни монети и кюлчета по-време на празниците и през новата година спрямо миналите?

Тенденцията спрямо миналата година е една и съща. Наблюдава се интерес предимно към онлайн закопуването, тъй като е много по-удобно за хора от градове, в които нямаме офиси и няма от къде да си купят някои от нашите продукти. Златните кюлчета и австрийските монети в момента много се търсят предимно онлайн.

Оцени статията:
3.00/1
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Лекарят ми предписа 2 литра вода на ден. Сметнах я в кубчета лед и ми излезе 14 уискита...
На този ден 16.01   27 г. пр.н.е. – Сенатът на Римската империя удостоява за първи път с титлата август император Гай Юлий Цезар Октавиан. 927 г. – Кордоба (в дн. Испания) е...