Какво ще промените в политиката на БИБА оттук нататък?
Това ще се обсъди може би в следващото ни събрание на борда на директорите, защото все пак трябва да се изгради консенсус по въпроса. Но мисля, че като цяло политиката на БИБА е правилна. Ако говорим за промени, говорим за усъвършенстване, защото всичко е в процес на еволюция. В България обстановката еволюира. И така може би под този ъгъл ще прегледаме нещата, а не от гледна точка на коренни промени. Мисля, че като българи имаме лошия навик винаги да търсим коренна промяна във всичко. Това не е винаги е най-добрият и удачният път за решаване на въпросите.
При избора си анонсирахте, че трябва да бъде направена обща позиция на асоциацията за инфраструктурата в България като едно от първите неща.
Мисля, че да. Може би това е от моята гледна точка на човек, който управлява едно голямо предприятие в българската индустрия. Ние виждаме, че инфраструктурата е ключов елемент в конкурентоспособността на предприятието. Когато говорим за конкурентоспособност в индустрията, имаме предвид себестойност на производството. Тя се влияе директно от инфраструктурни въпроси - енергия, логистика, и така нататък.
Трябва ли според вас да има нов модел на контакт между бизнеса и властта?
Тук пак говорим за въпроси на еволюция. Едни много добри канали са се развили в последните 4 години. Ако казваме, че тези канали са перфектни и работят, това не е коректно. Но има място за усъвършенстване. Въпросът е може би тези канали да се отворят на по-широк обхват на участници. Това е нещо, което трябва да градим всички заедно.
Но коренни промени не, защото реално много се постигна в последните 4 години. Икономическата атмосфера в България се е променила, и то в по-добрата насока и може би в много параметри. Така че ние сме уверени, че тези процеси ще продължат. Затова имаме оптимистична позиция, в известен смисъл независимо от това точно кой и под каква конфигурация ще спечели.