Англия премества фокуса на енергийната си политика от ВЕИ

18.11.2015 | 14:18
по статията работи: Даниел Василев
Анализатори очакват Островът да спре щедрите субсидии за производството на ток от слънце и вятър
Англия премества фокуса на енергийната си политика от ВЕИ
Снимка: Econ.bg

Анализаторите очакват английското правителство в лицето на секретаря по енергетиката и климатичните промени Амбър Руд да обяви по-късно днес, че фокусът на енергийната политика в страната ще бъде насочен към природния газ и ядрената енергията, предаде Wall Street Journal. Новата енергийна политика на страната ще бъде обявена официално по-късно днес, припомня изданието.

Според анализаторите секретарят по енергетиката и климатичните промени ще изтъкне, че страната ще замени топлоелектрическите централи в страната, изгарящи въглища за производство на ток, с централи за производство на електричество от природен газ. Според тях тя ще даде десетгодишен срок за преминаването към тази форма на производство. Ако Великобритания промени стратегията за си за производство на енергия от ВЕИ, това ще се случи само броени седмици преди конференцията за климатичните промени на ООН в Париж, която ще се състои през декември.

Според експертите с този евентуален ход правителството на Дейвид Камерън ще преустанови държавната подкрепа за производството на енергия от възобновяеми енергийни източници (ВЕИ). Последните правителства на страната осигуриха щедри субсидии за производството на „зелена“ енергия. Целта на политиката беше да се постигнат целите за намаляване на въглеродните емисии чрез екологично производство до 2020 г. Когато дойде на власт кабинетът на Дейвид Камерън обеща да създаде „най-зеленото управление някога“, но след като постигна мажоритарния брой от местата в парламента на изборите тази година, Камерън започна да се отказва от идеята за щедрите в миналото субсидии за производителите на електроенергия от слънцето и вятъра, напомни Wall Street Journal.

Освен от субсидиите за електроенергията от ВЕИ, кабинетът на Камерън се отказа и от идеята за разработване на находищата на шистов газ в страната. Това предизвика упреци срещу кабинета от някои инвеститори.

Тази статия ви хареса? Следете всичко най-интересно от Econ.bg и във
Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Зимна приказка
  • Зимна приказка
Блондинка звъни на оператора си: - Извинете, не ми работи интернетът... - А вие с рутер ли сте? Кратко мълчание... - Не, сама съм!!!
На този ден 13.01   1610 г. – Галилео Галилей открива спътник на Юпитер – Калисто. 1822 г. – В Гърция е приет дизайнът на сегашния национален флаг. 1854 г. – Във...