ЕС е склонен да работи с Г-20 за данъчно облагане върху финансовия сектор

14.04.2010 | 12:51
по статията работи: econ.bg
Най-новият знак за подкрепа идва точно преди неофициалната среща на европейските финансови министри в Мадрид, която ще се проведе от петък до неделя (16-18.04.10)
ЕС е склонен да работи с Г-20 за данъчно облагане върху финансовия сектор

 

Европейският съюз загатна, че е готов да работи с Г-20 за създаване на глобална данъчна система по отношение на банките, предаде EUobserver.

"Готови сме да си сътрудничим с всички членове на Г-20 за създаване на глобална база за облагане на финансовия сектор", пишат в писмо до организацията официални лица от Брюксел.

Най-новият знак за подкрепа идва точно преди неофициалната среща на европейските финансови министри в Мадрид, която ще се проведе от петък до неделя (16-18.04.10). Там министрите ще се опитат да изковат единна позиция на ЕС по въпроса с данъчното облагане на финансовия сектор.

Откакто финансовата криза принуди европейските държави да спасяват със заеми редица банки, законодателите в ЕС предложиха редица мерки за контрол на финансовия сектор, но много малко от тях срещнаха масово одобрение и подкрепа. По-рано през този месец ЕК публикува предложение за въвеждане на данък върху банките, както и данъчно облагане на финансовите транзакции в международен аспект.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Зимна приказка
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Зимна приказка
Мъж е в бара, пие и изглежда навъсен. - Какво ти е на теб? – пита барманът. - Бях женен три пъти и три пъти станах вдовец. Барманът иска да знае подробности. - Ами, първата се отрови с...
На този ден 11.12   361 г. – Император Фравий Клавдий Юлиан влиза в Константинопол, поемайки по този начин властта в цялата Римска империя. 1792 г. – Френската революция:...