Нови съмнения около визитата на Плевнелиев в Китай

22.01.2014 | 10:41
по статията работи: Елица Елефтерова
Пет новосъздадени фирми на едно и също място от един и същи човек го придружават в Азия
Нови съмнения около визитата на Плевнелиев в Китай

Пет от фирмите, които са придружили президентът Росен Плевнелиев по време на посещението му в Китай са били регистрирани за един ден, на едно и също място от един и същи човек. В същото време 350 хил. български компании са били пренебрегнати като са останали в неведение за организираната визита на президента в азиатската страна.

Основните бизнес палати у нас не са получили покана да се срещнат с китайския бизнес, но една чисто нова фирма е попаднала в делегацията.

Българската търговско-промишлена палата, Българската стопанска камара и Асоциацията на индустриалния капитал в България са най-големите бизнес палати у нас, които са официално признати както в Европа, така и в останалия свят.

Едва 30 представители на родния бизнес са придружили президента. Между тях е и една чисто нова компания, която дори е успяла да сключи договор за продажба на розово масло в Китай, съобщава TV7.

Фирмата която е сключила договора е с предмет на дейност продажба на софтуер. Има още четири такива фирми. Те са създадени преди два месеца, регистрирани са на един адрес и принадлежат на един човек – бизнесмена Лъчезар Динев. И петте нови дружества имат един и същ предмет на дейност, а капиталите им са на обща стойност близо 10 млн. лв.

По думите на Лъчезар Динев, компанията се занимава със софтуер за създаване на магазин за продажба на козметични продукти. Вносът в Китай трябвало да бъде на всякакви български продукти, базирани на розовото масло. Динев призна, че освен от онлайн магазини, разбира и от розово масло и се е занимавал с такива продукти през последните 40 години.

Регистрирането на пет фирми по едно и също време и то с огромни капитали води до съмнения, категоричен е адвокат Атанас Черногорски. Няма закон, който да забранява регистрирането на десетки фирми в рамките на няколко часа, но има специални изисквания при търговията с розово масло. Едно от тях е продуктите да имат сертификат, за чието издаване е необходим период от близо две години.

Боряна Кралева – търговски пълномощник на компанията "Българска роза", обясни, че новорегистрираната фирма не е позната в Розовата долина. Въпреки това компанията, за която работи и която е в бранша от 65 години, не е получила покана от президента за посещение в Китай. 

 

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Зимна приказка
  • Женевски конвенции
Между приятели: - На кого е кръстена дъщеря ви Гертруда? - На дядо си Пенчо. - ?!? - Беше герой на труда....
На този ден 19.12   1732 г. – Бенджамин Франклин публикува Алманах на бедния Ричард 1783 г. – Уилям Пит-младши става най-младият министър-председател в историята на Великобритания...