Световно проучване за качеството на високоскоростния Интернет

01.10.2009 | 14:37
по статията работи:
Анализ, подготвен от студенти от Saïd Business School в Университета в Оксфорд и Факултета по приложна икономика в Университета в Овиедо
Световно проучване за качеството на високоскоростния Интернет
Прикачени документи

Резултатите от годишното световно проучване за качеството на високоскоростната свързаност в Интернет (2009 Broadband Quality Study) бяха разпространени на 1 октомври 2009 г. Те разкриват, че 62 от общо 66 изследвани страни са подобрили качеството на броудбанд услугите си спрямо миналата година. В същото време новите данни от проучването показват задълбочаване на разделението в качеството на дигиталните услуги между градските и селските райони.

Изследването е подготвено от екип от студенти от Saïd Business School в Университета в Оксфорд и Факултета по приложна икономика в Университета в Овиедо и е спонсорирано от "Сиско".

Според представените днес данни Швеция има най-висококачествения Интернет в Европа. Страната бързо настига Япония и Южна Корея, тъй като резултатите й се подобряват с 38% спрямо 2008 г.

Латвия, България и Литва се нареждат веднага след Швеция по отношение на качеството на Интернет услугите, в следствие на скорошни разширения на оптичните и кабелните мрежи в големите градове. Слабото проникване обаче все още задържа тези страни по отношение на показателя Интернет лидерство.

Държавите, показващи най-значително подобрение по отношение на качеството на Интернет през последната година, са Южна Корея (ръст със 72%), България (ръст с 56%), Литва (55%), Швеция (38%) и Румъния (34%). Кения от своя страна утроява своя общ резултат, но въпреки това остава значително под прага на изискванията за приложенията на новите технологии, става ясно още от публикуваните днес данни.

Сред градовете, показали най-добри резултати сред всички държави, участвали в проучването, София се нарежда на 10-o място. Лидер в класацията е Йокохама, Япония, следвана от друг японски град Нагоя и литовския Каунас. Челната двайсетица се допълва от Токио, Япония, Гьотеборг, Швеция и словашкия град Кошице.

Други основни факти в изследването:

Средните качествени показатели за високоскоростния интернет се повишават в световен мащаб:

  • Глобалната средна скорост на download трафика е нараснала с 49% до 4.75 мегабайта в секунда (Mbps)
  • Глобалният среден upload трафик е нараснал с 69% до 1.3 Mbps
  • Средната глобална латентност (забавяне) е намаляла с 21% до 170 милисекунди

Южна Корея е водещата страна през 2009 по отношение на използване на високоскоростен Интернет. Тя изпревари Япония по отношение на качеството на Интернет през 2009 г. с ръст на качеството на услугите от 72%. Като се прибави и високото проникване на широколентовия интернет в страната, Южна Корея изпреварва Япония и по отношение на класацията за Броудбанд лидерство през 2009 г.

Подробности за изследването с таблици и графики ще откриете в прикачените файлове.

Още информация ще откриете тук.


Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Женевски конвенции
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
Когато разбрали, че бързият влак от София до Бургас пътува 8 часа, китайците били истински впечатлени от размерите на България...
На този ден 07.01   1558 г. – Франция завладява Кале, последното владение на Англия в континентална Европа. 1566 г. – Започва понтификатът на папа Пий V. 1598 г. – Борис...