В Германия се появи идея за въвеждане на сиеста по време на горещини

19.07.2023 | 12:40
по статията работи: econ.bg
Министърът на здравеопазването на Германия реагира положително на предложението във вторник, но каза, че компаниите и служителите ще трябва да решат дали да го приемат
В Германия се появи идея за въвеждане на сиеста по време на горещини
Снимка: под лиценза на creative commons

Германците трябва да вземат пример от южноевропейската традиция на сиестата като начин да се помогне на работниците по време на честите периоди на горещини в страната, смята ръководителят на асоциация, представляваща служителите в общественото здравеопазване, предаде "Асошиейтед прес".

Министърът на здравеопазването на Германия реагира положително на предложението във вторник, но каза, че компаниите и служителите ще трябва да решат дали да го приемат.

Германия засега успява да избегне температурите, които изпепеляват Южна Европа тази седмица. Най-високата температура досега тази година, 38.8 градуса по Целзий, беше регистрирана в Бавария в събота. Оттогава градусите паднаха.

Все пак високите температури през това лято бяха достатъчни, за да накарат ръководителя на асоциацията BVOeGD, която представлява служителите в общественото здравеопазване в цяла Германия, да предложи страната да преосмисли работните си навици по време на горещи вълни.

"Трябва да се ориентираме, когато е горещо, към методите на работа на южните страни. Да ставаме рано, да работим продуктивно сутрин и да имаме сиеста по обед е концепция, която трябва да приемем през летните месеци", каза Йоханес Нисен.

"Хората не са толкова ефективни при силни горещини", добави той. "Освен това лошият сън при липса на охлаждане през нощта води до проблеми с концентрацията."

Германия няма традиция от вида на дългите следобедни почивки, които са обичайни например в Испания.

Министърът на здравеопазването Карл Лаутербах написа в "Туитър", че "сиестата в жегата със сигурност не е лошо предложение", но даде знак, че правителството не възнамерява да се намесва в проблема.

"Работодателите и служителите трябва сами да преговарят за това", написа той. "Със сигурност има смисъл от медицинска гледна точка за много професии."

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Свободна Безмитна Зона – Бургас АД Първокласни мултифункционални складове, митническо агентиране.
Интерлийз ЕАД Лизинг на оборудване, транспорни средства, леки автомобили и др.
Бул Одит ООД Дружество за счетоводни консултации и одит.
Резултати | Архив
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Зимна приказка
  • Женевски конвенции
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Старият вампир извежда малкото вампирче за първото му среднощно пиршество. Набелязват жертва, малкото забива зъби и започва да смуче кръв, по едно време се спира и пита баща си: - Тате, до последна...
На този ден 11.11   307 г. – Лициний става римски император. 1572 г. – Датският астроном Тихо Брахе открива свръхнова в съзвездието Касиопея. 1611 г. – Сключен е...