Как да живеем вечно? Осем техники

13.11.2013 | 11:20
по статията работи: Георги Георгиев
Това са част от технологиите, на които ще разчитаме да ни запазят млади и красиви

4. Генетична модификация

Вече можем да поставяме изкуствени гени в живи организми. Това се прави с цел да подменим увредени гени или да добавим нови способности за организма. Независимо дали става въпрос за светещи в тъмното котки и прасета или за кози, които произвеждат коприна на паяк в млякото си. На теория методът може да са използва и за спиране на процесите на стареене при хората.

150029

Снимка: Flickr/Dullhung


5. Генетични трикове

Вместо да подменяме гените, свързани със стареенето, можем просто да намерим метод, с който да ги убедим никога да не се активират. Проф. Ричард Доукинс пише в книгата си „Егоистичния ген“, че това може да стане на теория посредством идентифициране на промените във вътрешната химическа среда на тялото, която доминира по време на стареенето и да се подмени с химичните свойства на младото тяло.

150024

Снимка: Wikimedia Commons

6. Качване на съзнанието върху изкуствен носител

Някои си представят, че безсмъртие може да се постигне с технология, която би позволила цялото съдържание на един мозък да бъде качено в компютър и преформатирано под формата на софтуер. Телата ни неизбежно ще се повредят с времето, което не важи за компютрите, ако са добре поддържани.

150031

Снимка: Screenshot

Тази статия ви хареса? Следете всичко най-интересно от Econ.bg и във
Оцени статията:
1.00/1
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Зимна приказка
  • Женевски конвенции
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Когато разбрали, че бързият влак от София до Бургас пътува 8 часа, китайците били истински впечатлени от размерите на България...
На този ден 03.01   1431 г. – Бургундският херцог предава срещу 10 000 франка Жана д'Арк на англичаните. 1496 г. – Леонардо да Винчи извършва неуспешен опит с конструиран от него...