Мечта или по-скоро не - от какво се оплакват служителите на Google

07.11.2013 | 10:00
по статията работи: Георги Георгиев
Най-лошите неща, с които можете да се сблъскате по време на работата си в технологичния гигант
Мечта или по-скоро не - от какво се оплакват служителите на Google

Работа в Google за мнозина подобна възможност звучи като сбъдната мечта, нали? Не бихте и могли да си представим, че работата в гиганта, желаещ да промени света, може да бъде нещо лошо.

Е, оказва се, че не всички от хилядите служители на Google са получили рая на земята, постъпвайки на работа там. Поне от това, което четем това което настоящи и бивши разработчици споделят социалната медия Quora за опита си в „голямото G”.

В следващите редове ви представяме някои от най-фрапиращите цитати, подбрани от „Бизнес инсайдър“.

1. Всеки е прекрасен, затова те могат да наемат най-добрите хора, за да вършат дори най-обикновената работа.

За мнозина най-лошата част от това да работиш в Google е, че те са прекалено квалифицирани за работата си. Google имат много висока летва за наемане, дължаща се на силата на бранда, заплащането и облагите, както и много позитивната работна култура. В резултат те наемат най-блестящите кандидати дори за най-ниски позиции.“

2. Шефовете на Google изпъкват толкова много, че за тях се носят вицове сред служителите.

Един от тях признава „.. навремето разправях на колегите следната шега: Лари и Сергей излизат в открито море с яхтите си, връзват ги заедно, сядат на луксозните си шезлонги, всеки в своята яхта. Пушат пури, пият скоч и разглеждат снимки на служители, давайки им коментари като „този беше генерален мениджър в мултинационална компания, има бизнес магистратура в Харвард, а сега отговаря на запитвания в Orkut (социална мрежа на Google)“.

Вицът предизвиквал винаги смях, тъй като служителите смятат, че всичко освен историята за уискито и пурите (Лари и Сергей са въздържатели), е възможно.

150709

Снимка: Home Designing

3. Google вече не е стартъп. Той е една много, много голяма корпорация

Google вече не бе стартъп среда по времето, когато напуснах. В него властваше характерната за голяма компания офис политика. Бе лесно да се издигнете, ако работехте по правилните проекти и представяте работата си по правилния начин.

4. Мнозина от инженерите са арогантни

За нещастие, противно на общото мнение смятам, че средното ниво на инженерите в Google е посредствено. И че мнозина от тях са изпълнени с арогантност. Всеки вярва, че е по-добър от колегата си. Затова е много трудно да се дискутира който и да е въпрос, ако човекът срещу теб не ти е приятел. Обективните дискусии са много редки, тъй като всеки брани територията си и не е заинтересуван от мнението на околните, освен ако става въпрос за някой от Важните Богове“.

150711

Снимка: Google

5. Google е толкова голям, че не можете да имате реално влияние върху него

Работих в Google в продължение на три години и ми беше много трудно да напусна. Имаше обаче един основен фактор, който ми помогна да взема решението – влиянието, което лично оказвах на бизнеса беше минимално. Google е невероятна машина за печатане на пари благодарение на AdWords. Но ако не сте някой изключително талантлив инженер, създал нов продукт, ще се превърнете просто в поредния, който поддържа чарковете на машината на масльонка“.

6. Средният мениджмънт е посредствен

Бих казал, че с неумолимото посредствено ежедневно мислене на средния мениджмънт е фокусиран напълно върху метриката, за сметка на всички останали фактори. Те не искат да клатят лодката, те не знаят как да вдъхновяват служителите си, и разчитат работата да бъде свършена от репутацията на Google”.

7. Google може да разбира инженерната част, но не и дизайна

"Фокусът върху продуктовия и визуалния дизайн не е достатъчен. Това е довело до множество отхвърлени или почти успешни продукти като Wave, Google Video, Buzz, Dodgeball, Orkut, Knol и Friend Connect. Вероятно съществува прекалено силен фокус върху чистия инженеринг.

8. Културата е незряла

Всичко тук прилича на Невърленд – мястото където хората никога не порастват. Те пият през цялото време, постоянно се социализират, играят игри и вършат малко или никаква работа.“

150706

Снимка: Google

9. Същинските служители третират временните с неуважение

Като временен служител на Google мога да ви кажа, че най-лошата част е самодоволството на тези, които работят за ИСТИНСКИЯ Google. Изглежда те мислят, че всеки, който не работи за Google, е по някакъв начин умствено или морално по-низш.“

10. Съвет: получавайте нещата в писмен вид

Ако сте в процес на наемане в Google, преговаряте здраво, настоявате на своите условия, уверете се, че получавате всичко в писмен вид. Google правят множество неясни обещания, които изглежда не изпълняват“

Тази статия ви хареса? Следете всичко най-интересно от Econ.bg и във
Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Интерлийз ЕАД Лизинг на оборудване, транспорни средства, леки автомобили и др.
Holiday Inn Sofia A warm "Welcome" to Sofia's newest 5 Star hotel.
Кооперативна охранителна фирма ООД КОФ ООД е специализирано дружество за комплексна охрана.
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Женевски конвенции
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Зимна приказка
  • Зимна приказка
Блондинка звъни на оператора си: - Извинете, не ми работи интернетът... - А вие с рутер ли сте? Кратко мълчание... - Не, сама съм!!!
На този ден 05.11   1414 г. – Открит е Констанцки събор на Римокатолическата църква, който слага край на Папската схизма. 1605 г. – Осуетен е опит за атентат срещу Камарата на...