Facebook често бива определян като едно от най-добрите места за работа. Все пак един стажант в компанията изкарва около 25 000 долара повече от средностатистическия гражданин. Социалната мрежа е лидер в редица класации за най-добро работно място.
Както всичко в живота обаче, и Facebook има своите негативни черти.
„Бизнес Инсайдър“ подбира 16 неприятни неща, с които служителите на компанията се сблъскват ежедневно, споделени от самите тях в интернет платформата Quora.
Вижте кои са те:
1.“6 седмици от годината съм на разположение 24/7.“
Всеки инженер в компанията е на разположение за поддръжка на сървърите в продължение на 6 седмици годишно. През това време служителите нямат право да напускат града или да прекаляват с купоните. Те трябва да са на разположение 24 часа в денонощието в случай, че възникне проблем, споделя Кейт Адамс, инженер в социалната мрежа.
2.“Стената не съществува във Facebook.”
В повечето компании служителите изграждат стена между персонажа си на работа и персонажа си в свободното време. Пожелал анонимност служител на Facebook обаче споделя, че поради корпоративната култура на компанията, която насърчава всички да бъдат себе, до голяма степен липсва професионализъм.
3."Работната обстановка не е функционална."
Служителите споделят, че е много по-трудно да измислят нови и креативни неща, когато работят в екип от 4000 души, в сравнение с екип от 500. Според тях на компанията липсва добра организация и стабилност.
4.“Не ми се оплаквайте от Facebook, само защото работя там.“
Съпругата на бивш служител на компанията споделя, че редовно мъжът й е бил адресат на редица оплаквания по отношение на социалната мрежа от страна на приятели и познати.
„Като съпруга на служител на компанията често ме питаха как се използват настройките за сигурност“.
5.“Компанията не обърна достатъчно внимание на моя отбор.“
Това споделя бивш стажант във Facebook, който е пропилял цялото си време в компанията, променяйки дизайна на своя проект.
„Ако на екипа беше представена по-ясна визия за бъдещето, мисля, че щях да направя много подобрения и да помогна повече на компанията“.
6.“Все пак работите.“
Това, че компанията е добра, не променя факта, че все пак работите и се трудите за осъществяването на нечия чужда мечта.
7.“Това беше едно от най-лошите ми работни преживявания.“
Това споделя бивш служител, пожелал анонимност, който е трябвало временно да изпълнява длъжността на системен администратор под наставничеството на двама ужасни лидери.