GE купи авиационния бизнес на Avio за 3,3 млрд. евро

21.12.2012 | 15:35
по статията работи: Петя Бързилска
Така американската корпорация засилва контрола върху доставчиците си
GE купи авиационния бизнес на Avio за 3,3 млрд. евро

 

Американската електрическа корпорация General Electric (GE) закупува авиационния бизнес на италианската авиокосмическа компания Avio. Сумата на сделката е 3,3 млрд. евро (4,3 млрд. долара), предаде агенция „Блумбърг“.

Постигнатото споразумение ще засили контрола на GE върху мрежата ѝ на доставки на фона на увеличаващата се продукция от страна на производителите на самолети. От General Electric съобщават, че производството им на двигатели продължава да нараства, за да може да отговори на засиленото търсене от страна на клиентите.

Avio доставя части за двигателите, произведени от General Electric и британската компания за самолетни двигатели Rolls Royce Holdings. През 2006 г. италианската компания е закупена от финансова група Cinven, като тогава Avio е оценена на 2,6 млрд. евро, пише „Ройтерс“.

През 2011 г. печалбата на компанията в авиационния сектор е в размер на 1,7 млрд. евро, като по-голямата част от приходите идва от продажбата на компоненти за GE.

Тази статия ви хареса? Следете всичко най-интересно от Econ.bg и във
Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
РАЙС ЕООД Търговия и сервиз на офис техника.
Бул Одит ООД Дружество за счетоводни консултации и одит.
Holiday Inn Sofia A warm "Welcome" to Sofia's newest 5 Star hotel.
Резултати | Архив
  • Зимна приказка
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Зимна приказка
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Женевски конвенции
Старият вампир извежда малкото вампирче за първото му среднощно пиршество. Набелязват жертва, малкото забива зъби и започва да смуче кръв, по едно време се спира и пита баща си: - Тате, до последна...
На този ден 22.11   1497 г. – Вашко да Гама достига нос Добра надежда. 1906 г. – На международна конференция в Берлин е възприето съгласие сигналът SOS да бъде международен при...