Английски инженер стана овчар у нас

10.04.2009 | 09:44
по статията работи:
Колин Такър пристигнал преди три години в стражишкото Ново градище
Английски инженер стана овчар у нас

Английски инженер стана овчар у нас. Колин Такър смени британските мъгли с родните ни ливади, като стана щатен чобанин на село. В кризата оцелява с 300 лева заплата, които местните му плащат, за да изкарва всеки ден стадото.

52-годишният чужденец пристигнал преди три години в стражишкото Ново градище заедно със своя брат и си купил къща. В началото се чудел с какво да се занимава, докато един ден не му хрумнала идеята да събере селските кози и овце и да ги пасе по чукарите, пише в. "Стандарт". Вече се грижи за около 140 глави добитък, като между тях има и шест негови козички. Такър е взел и четири големи кучета, с които пази стоката.

За трите години престой у нас той е научил не повече от 10 думи на български и сега подкарва стадото с английски реплики. Дори се опитва да припява на английски песента "Когато бях овчарче".

Местните хора дори малко се уплашили, че ако добитъкът им свикне с езика на Шекспир, няма да могат да го подканват и прибират в кошарите. Такър, който е с инженерна диплома, изкарва между 200 - 300 лв. месечно от новата си работа. Хвали се, че му стигали да се изхранва и да си плаща най-належащото. В Ново градище има още едно семейство от Англия, но в момента се ремонтират още две къщи, закупени от руснаци и американци.
Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
РАЙС ЕООД Търговия и сервиз на офис техника.
Holiday Inn Sofia Добре дошли в най-новия 5-звезден хотел в София.
ММС Инк. ЕООД Официален дистрибутор на Daikin-Япония. Лидер в производството на климатична техника.
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Зимна приказка
  • Женевски конвенции
  • Зимна приказка
-  Тате, защо Земята се върти? -  Как така се върти, бе! Да не си ми изпил ракията?
На този ден 22.11   1497 г. – Вашко да Гама достига нос Добра надежда. 1906 г. – На международна конференция в Берлин е възприето съгласие сигналът SOS да бъде международен при...