Британските работодатели ще наемат все по-малко хора след Брекзит

15.08.2016 | 15:40
по статията работи: econ.bg
Според повечето работодатели е прекалено рано да се каже дали служителите им ще напуснат страната заради Брекзит, но 20% са на мнение, че работниците им мигранти обмислят да се изнесат от Великобритания в следващите 12 месеца
Британските работодатели ще наемат все по-малко хора след Брекзит
Снимка: под лиценза на creative commons

Британските работодатели ще наемат по-малко хора и не са толкова склонни да инвестират в обучението им след Брекзит, показва проучване на общественото мнение, цитирано от агенция "Ройтерс".

Преди референдума за излизане от Европейския съюз 40% от работодателите са планирали да увеличат броя на работниците си, докато сега процентът е 36%, гласят данните на компанията за управление на човешките ресурси CIPD. Един на всеки пет ще намали инвестициите си в обучения заради Брекзит.

"Макар много бизнеси да работят както обикновено след референдума и като цяло нагласата за наемане на нови хора да е позитивна, някои организации, особено в частния сектор, се готвят да затегнат коланите", коментира експертът от CIPD Иън Бринкли.

Според повечето работодатели е прекалено рано да се каже дали служителите им ще напуснат страната заради Брекзит, но 20% са на мнение, че работниците им мигранти обмислят да се изнесат от Великобритания в следващите 12 месеца.

В страната живеят над 3 млн. граждани на Европейската икономическа зона (ЕС заедно с Исландия, Лихтенщайн и Норвегия).

Ако всички те решат да подадат молби сега, процесът на обработка на документите им ще отнеме близо век и половина, показва наскоро проучване на Оксфордския университет.

Наскоро министърът за Брекзит в британското правителство - Дейвид Дейвис, заяви, че пристигащите от ЕС мигранти може да не получат право да останат в страната. Той се въздържа да посочи крайна дата за действащите условия, за да не предизвика наплив от пристигащи европейци. Новият премиер Тереза Мей вече направи коментар, че е възможно мигрантите да се увеличат, преди Великобритания да напусне евросъюза.

Това може да се случи минимум две години след като правителството активира член 50 от Договора за ЕС. Мей обаче заяви, че няма да бърза със стартирането на формалната процедура, защото иска Лондон да се подготви максимално добре за преговорите с останалите европейски страни.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Свободна Безмитна Зона – Бургас АД Първокласни мултифункционални складове, митническо агентиране.
Кооперативна охранителна фирма ООД КОФ ООД е специализирано дружество за комплексна охрана.
ММС Инк. ЕООД Официален дистрибутор на Daikin-Япония. Лидер в производството на климатична техника.
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Женевски конвенции
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Срещат се двама приятели. Единият пита: - Какво ще правиш в събота? - Ще ходим със сина ми в парка да пускаме хвърчило дракон да лети! А ти? - И аз имам подобна програма - ще изпращам тъщата на...
На този ден 13.11   615 г. – Започва понтификатът на папа Адеодат I. 1002 г. – С благословията на крал Етелред II се извършва масово убийство на датчани, живеещи в Англия. 1775...