България отново е домакин на световна научна конференция за водата

19.10.2017 | 13:45
по статията работи: econ.bg
Дванадесетата научна конференция „Физика, химия и биология на водата“ ще се проведе в София от 26 до 29 октомври
България отново е домакин на световна научна конференция за водата
Снимка: M3 Communications Group, Inc.

От 26 до 29 октомври София ще събере едни от най-изтъкнатите умове на 21-ви век, които ще вземат участие в 12-ата международна конференция, посветена на водата. Научният форум „Физика, химия и биология на водата“  се провежда ежегодно от 2006 г., като България ще бъде негов домакин за пети пореден път.

Повече от 150 водещи в сферата си специалисти и над 30 лектори ще представят своите научни разработки, изследвания и открития. Това са учени и преподаватели, носители на престижни награди и международни отличия в областта на биологията, физиката и химията. Сред участниците са Нобеловият лауреат проф. Люк Монтание – откривател на вируса ХИВ, проф. Джералд Полак – научен организатор на конференцията, българката Румяна Ценкова – професор по биоизмервания от университета в Кобе, Япония.

За първи път по време на конференцията ще се проведат семинар и изложение на иновативни технологии, свързани с водата и уникалните й свойства. На семинара ще бъдат представени и резултатите от глобален научен експеримент, провеждан под егидата на проф. Серж Кернбах от Кибертроника Рисърч, Германия. Той заедно с българските си партньори от иновативната компания Глобал Ай Си Технолоджис и DST фонд от Русия ще покажат нагледно технологията за пренос на информационни копия на химически вещества до всяка точка на света от технически център през интернет платформа, като и двете са базирани в София.

Конферентната част на събитието ще се предава пряко онлайн и така новите идеи на учените ще могат да бъдат чути в цял свят.

Международната научна конференция „Физика, химия и биология на водата“ се провежда от 12 години, като през последните четири неин домакин е България. Двигател на конференцията е проф. Джералд Полак – лидер в областта на физиката на водата, преподавател във Вашингтонския университет,  международно признат учен, мениджър и директор на Института за рискови научни изследвания на САЩ.  

Организатори на събитието в България са Фонд „DST“ – България, международно сдружение с нестопанска цел. Съорганизатор от българска страна e и „Глобал Ай Си Технолоджи“ ООД – търговско дружество.

Повече за конференцията може да откриете ТУК

Професор Джералд Полак, доказал четвъртото агрегатно състояние на водата, е учен от Вашингтонския университет, ръководител на лаборатория в Сиатъл и изпълнителен директор на Институт за рискови научни изследвания. Институтът е създаден с финансова подкрепа в размер на 10  милиарда долара от фондация „Бил и Мелинда Гейтс“. Проф. Полак е носител на редица международни отличия и награди в областта на науката, учредител и главен редактор на световноизвестното научно списание „Вода“.

За повече информация и заявки за интервю, моля, свържете се с M3 Communications Group, Inc.,  на press@m3bg.com и тел. 02/ 818 70 10.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Зимна приказка
  • Женевски конвенции
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Между приятели: - На кого е кръстена дъщеря ви Гертруда? - На дядо си Пенчо. - ?!? - Беше герой на труда....
На този ден 23.01   393 г. – Римският император Теодосий I провъзгласява 9-годишния си син Хонорий за съимператор. 1482 г. – Излиза първото печатно издание на Петокнижието. 1556...