Германия даде съгласието си за по-нисък ДДС за ресторантите

20.01.2009 | 18:29
по статията работи: econ.bg
От години Франция се опитва да вкара ресторантите в специален списък, в който предприятията имат право на по-ниски ставки от лимитираните от ЕС
Германия даде съгласието си за по-нисък ДДС за ресторантите


Германия увеличи възможността за въвеждане на по-ниски ставки на данък добавена стойност за някои сектори на икономиката в ЕС. Германското правителство се отказа от претенциите си в тази област, съгласявайки се на компромис за френските ресторанти, коментира EUbusiness.

От дълго време Париж се опитваше да получи подкрепата на Германия за предложението за по-нисък ДДС за ресторантите, като ставката е под лимита, определен от ЕС.

"Германия е готова на компромис", заяви финансовият министър на Германия Пеер Щайнбрюк след срещата си с френския министър на финансите Кристин Лагард. Изказването му е в противовес на яростната съпротива, която оказваше Германия на подобни предложения досега.

Според правилата на ЕС данък добавена стойност (ДДС) в отделните страни не може да бъде по-нисък от 15%. Целта на тази мярка е да не бъдат създавани големи разлики между цените на стоките и услугите в различните членове на общността. При определени условия обаче правителствата могат временно да намалят ставките с до 5% и то само за сектори, включени в специален списък.

От години Франция се бори ресторантите да бъдат добавени в списъка с изключенията.


Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Зимна приказка
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Блондинка звъни на оператора си: - Извинете, не ми работи интернетът... - А вие с рутер ли сте? Кратко мълчание... - Не, сама съм!!!
На този ден 20.12   1604 г. – отпечатан е първият екземпляр на книгата Дон Кихот от Мигел де Сервантес – първия бестселър в историята, пуснат в продажба на 16 януари 1605. 1699 г....