Данъкът за технологичните компании в ЕС ще бъде около 2%

06.03.2018 | 14:20
по статията работи: econ.bg
Новата мярка на ЕС е насочена към гиганти като Амазон, Фейсбук и Гугъл. Редица страни-членки обвиниха компаниите, че пренасочват европейските си приходи към държави като Люксембург и Ирландия и по този начин плащат много ниски данъци
Данъкът за технологичните компании в ЕС ще бъде около 2%
Снимка: под лиценза на creative commons

Данъкът за чуждестранните технологични компании, опериращи в ЕС ще бъде между 2 и 6%. Това заяви френският финансов министър Бруно льо Мер.

В интервю за изданието Журнал дю Диманш, льо Мер посочва, че най-вероятно стойността на таксата ще бъде по-близо до 2 на сто от приходите на компанията. Финансовият министър на Франция уточни, че Брюксел ще оповести решението си официално до няколко седмици.

Според някои сумата е недостатъчна, като се имат предвид доскорошните заявки на някои евролидери. Бруно льо Мер обаче заявява в интервюто, че 2% е добра отправна точка. „Предпочитам документ, който да бъде приложен бързо, от колкото дълги преговори“, добави министърът.

Новата мярка на ЕС е насочена към гиганти като Амазон, Фейсбук и Гугъл. Редица страни-членки обвиниха компаниите, че пренасочват европейските си приходи към държави като Люксембург и Ирландия и по този начин плащат много ниски данъци.

 

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Свободна Безмитна Зона – Бургас АД Първокласни мултифункционални складове, митническо агентиране.
Holiday Inn Sofia A warm "Welcome" to Sofia's newest 5 Star hotel.
Holiday Inn Sofia Добре дошли в най-новия 5-звезден хотел в София.
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Зимна приказка
  • Най-старата коневъдна ферма в света
-  Тате, защо Земята се върти? -  Как така се върти, бе! Да не си ми изпил ракията?
На този ден 22.11   1497 г. – Вашко да Гама достига нос Добра надежда. 1906 г. – На международна конференция в Берлин е възприето съгласие сигналът SOS да бъде международен при...