ЕЦБ ще е решаващият фактор за справяне с кризата

24.11.2011 | 11:19
по статията работи:
Франция и Германия имат разногласия относно ролята на Европейската централна банка и ревизирането на европейските договори
ЕЦБ ще е решаващият фактор за справяне с кризата

Снимка: Ален Жупе

Френският външен министър Ален Жупе заяви, че Европейската централна банка (ЕЦБ) трябва да "играе основна роля" за спасяването на еврозоната. Той направи това няколко часа преди тристранната среща на върха между Франция, Германия и Италия в Страсбург, Източна Франция, предаде АФП, цитирана от БГНЕС.

"Все още имаме солидни основи. Това, което куца, е доверието. Именно него трябва да си възвърнем. Смятам, че ЕЦБ трябва да играе основна роля за възстановяването на доверието", заяви Жупе по френското държавно радио Франс Интернасионал.

Външният министър на Франция коментира посредствения резултат от емитирането на германски ценни книжа вчера. Жупе заяви, че кризата "засяга всички икономики, дори най-солидните".

Основната причина за разногласията между Франция и Германия е това, че Париж желае масивна намеса на ЕЦБ на дълговия пазар. От своя страна Берлин иска ревизиране на европейските договори, за да се засили финансовата дисциплина в страните-членки.

"Франция никога не е била против ревизията на договорите, но това изисква време. Необходими са спешни действия", заяви Жупе.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Женевски конвенции
Когато разбрали, че бързият влак от София до Бургас пътува 8 часа, китайците били истински впечатлени от размерите на България...
На този ден 23.01   393 г. – Римският император Теодосий I провъзгласява 9-годишния си син Хонорий за съимператор. 1482 г. – Излиза първото печатно издание на Петокнижието. 1556...