Доларът се приближава до 11-седмично дъно спрямо основните валути в сряда, притиснат от очакванията, че Федералният резерв на САЩ (Фед) може да намали лихвените проценти през следващите няколко месеца.
Индексът на зелените пари спрямо кошницата от шестте основни валути слезе до 96.707 пункта в азиатската търговия, но се насочва към нивото от 96.459 пункта, което бе достигнато в понеделник, най-ниското от края на март.
Доларът бе подложен на натиск след рязкото намаляване на доходността на дългосрочните държави облигации на САЩ, които спаднаха до най-ниските си нива в петък, след като по-слабия от очакваното доклад за заетостта в САЩ повиши очакванията за намаляване на лихвения процент от Фед.
Фокусът на инвеститорите сега е насочен към следващата политическа среща на Фед на 18 и 19 юни и какви сигнали би могла да изпрати централната банка на САЩ за посоката на паричната политика.
Общата европейска валута е стабилно на ниво от 1.1330 щатски долара и е в непосредствена близост до тримесечния си връх от 1.1348 долара, достигнат в петък. Единната европейска валута беше временно под натиск след обвинението на американския президент Доналд Тръмп, че Европа девалвира еврото, което се е повишило с 1.4% спрямо долара от началото на юни.
Доларът се понижи до 108.480 йени и се насочва към петмесечно дъно от 107.810 йени за долар, достигнато преди седмица, когато инвеститорите бяха принудени да избягват риска и се насочваха към валути-убежища каквато е японската йена.
Китайският юан е стабилен в офшорната търговия при 6.9250 юана за долар, след като се отдалечи от седем месечния минимум във вторник. Ескалация на търговския конфликт между САЩ и Китай притиска юана тази година.