Китайците ще опитат киселото ни мляко

25.03.2014 | 11:18
по статията работи: econ.bg
Голяма китайска компания иска да произвежда млечния продукт на местна почва
Китайците ще опитат киселото ни мляко

Българското кисело мляко може скоро да се появи в китайските супермаркети. Мощна фирма от азиатския мегаполис Шънджън започва да проучва родния пазар и възможностите да организира производство на млечния продукт на своя почва.

Това съобщи Джан Сян Дзие от холдинга Shenzhen GuangMing Group Co., LTD на проведения вчера в Пловдив българо-китайски бизнес форум „Пловдив – Шънджън: Сътрудничество и инвестиции 2014”, цитиран от „Moнитор“.

„До този момент в Китай няма компания, която да произвежда истинско българско кисело мляко и това предоставя много добри възможности за навлизане в пазара. Българската „Лактобактерикус булгарикус” за производство на кисело мляко е най-известна в целия свят.

Бактериите от другите държави не са толкова чисти и не постигат същия резултат. А вкусът на българската е изключително хубав”, заяви Сян Дзие. По думите му търсенето на българско кисело мляко в Китай е голямо, а интересът към родното биопроизводство се увеличава.

Холдингът представи вчера под тепетата възможностите на своите над 30 фирми, чиято дейност е в областта на: млекопроизводството и хранителната индустрия, инвестициите в производствени мощности, фармация и екотуризъм, както и недвижими имоти.

Начело на китайската бизнес делегация бе кметът на 16-милионния мегаполис Шънджън Цин Ксу който заяви, че в Китай има интерес за внос на български селскостопански и биопродукти, пресни български плодове, зеленчуци, царевица, вино, пчелен мед, както и към розовото масло.

Компании от Шънджън от автомобилостроенето и резервните части за коли, генетиката, биофармацията и медицинската апаратура, високите IT технологии имат интерес да инвестират в икономическите зони край Пловдив, стана ясно още на форума. В рамките му китайски и български фирми подписаха седем споразумения за общи бизнес инициативи и сътрудничество в различни области.

В града под тепетата бе и ръководният състав на автомобилния производител „BYD”, класиран на първо място сред 100-те най-силни компании в света в научно-технологичната сфера от американското списание Business Week.

Отличниците в редовете на частния китайски бизнес China Construction Bank, производителите на електроника Huawei и ZTE се запознаха с възможностите за инвестиране в „Тракия икономическа зона”, която обединява шест индустриални зони около Пловдив.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Женевски конвенции
Събеседване: - Защо искате да работите при нас? - Аз съм счетоводител, с 20 години стаж, както и голям опит! - Колко преви 2+2? - А колко трябва да прави? - Кога ви е удобно да започнете?
На този ден 23.12   619 г. – Начало на понтификатът на папа Бонифаций V. 1672 г. – Италианският астроном Джовани Доменико Касини открива Рея – вторият по големина след Титан...