Критики към Ваньо Танов и защита за "Лукойл"

18.07.2011 | 09:43
по статията работи:
Танов или е безотговорен, или предупреждава "Лукойл", обясни Румен Петков
Критики към Ваньо Танов и защита за "Лукойл"

След като в петък стана ясно, че "Лукойл" може да загуби лиценза си за данъчен склад, бившият министър на вътрешните работи Румен Петков и бившият шеф на Агенция "Митници" Емил Димитров защитиха рафинерията.

Бившият вътрешен министър постави под въпрос отправените през миналата седмица обвинения към "Лукойл".  В ефира на БНР той коментира, че твърденията на директора на агенция "Митници" Ваньо Танов за нарушения в компанията са безотговорни или пък така той предупреждава рафинерията, че там ще влязат митничари.

Да се твърди, че "Лукойл" е основен източник на контрабандата е безотговорно. Г-н Танов да твърди, че сега за пръв път ще влиза там е дълбоко невярно. Ако той влиза за пръв път там, той че има проблеми с мисленето, има, че послъгва понякога юнашки, също няма две мнения. След като е казано "а", тука става дума за една от най-сериозните компании, вносител в бюджета на републиката, а трябва да се каже и "б". Трябва да се кажат аргументите, трябва да се кажат мотивите. Останалото е клевета, коментира Р. Петков.

Бившият министър коментира, че да се твърди, че рафинерията е е основен източник на контрабандата е безотговорно. Той добави, че за миналата година преработката на горива на "Лукойл" е спаднала с около 400 хиляди тона, което се дължало на засиления контрабанден режим.

От своя страна бившият шеф на Агенция "Митници" Емил Димитров - Ревизоро заяви, че според него контрабандата е останала на същото ниво. С това си изказване в студиото на "Нова телевизия" той опроверга опозицията, според която контрабандата се е увеличила много. Димитров потвърди, че цигарите, алкохолът и горивата са високорискови акцизни стоки, като горивата са безспорен фаворит.


Това е структура, която дава 25% от всички приходи в държавата. Тя държи 22% от пазара на горива в държавата, но самият химкомбинат е нещо изключително сложно. Може да има контрол, това е касовият апарат на държавата. Това разясни гостът по отшенение на "Лукойл" и добави, че на пристанището, където разтоварват кораби, горивата се разпределят по тръба към складове на пристанището и в завода.

Почти не се контролира на къде какво се прелива по тази тръба, има замерна станция, но фискалното устройство не е толкова съвършено. Самият завод е един огромен град. Около 300 души трябва да упражняват контрол денонощно, за да могат само завода да хванат, заяви обясни бившият шеф на митниците.

Ревизоро обясни още, че "отнемането на лиценза на "Лукойл" означава да затворят България".

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
РАЙС ЕООД Търговия и сервиз на офис техника.
Бул Одит ООД Дружество за счетоводни консултации и одит.
Свободна Безмитна Зона – Бургас АД Първокласни мултифункционални складове, митническо агентиране.
Резултати | Архив
  • Зимна приказка
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Зимна приказка
Блондинка звъни на оператора си: - Извинете, не ми работи интернетът... - А вие с рутер ли сте? Кратко мълчание... - Не, сама съм!!!
На този ден 18.04   1506 г. – Започва строителство на базиликата Свети Петър в съвременния и вид. 1599 г. – Испанският крал Филип III Испански се жени за австрийска ерцхерцогиня...