Пътищата в страната не са готови за зимата

14.11.2014 | 08:57
по статията работи: Симеон Досев
Парите били похарчени през лятото, уж за изрязване на храсти
Пътищата в страната не са готови за зимата

Голяма част от пътищата в България не са готови за зимата, тъй като парите за поддръжка са похарчени още през лятото, уж за изрязване на храсти. Това заяви в ефира на Нова телевизия министърът на регионалното развитие Лиляна Павлова.

По думите ѝ областите, които не са готови за зимата са София, Перник, Плевен, Стара Загора и Смолян. Проблеми има и в Пловдив, Благоевград, Бургас, Варна и Хасково. Напълно готови да посрещнат първия сняг са Видин, Монтана, Враца, Кърджали, Добрич, Велико Търново и Силистра.

"Най-критично е състоянието на магистралите "Люлин" и "Струма". Там ситуацията е много притеснителна и давам пример. От необходими 5000 тона сол, има едва 20 тона. При необходимост да има 70 тона химикали за обработване, има нула. От необходими 66 машини, имаме четири”, поясни още Павлова.

 "Въвеждаме ново правила, от което фирмите са леко притеснени, а именно шест часа преди започването на снеговалежа, на 200 критични точки на територията на цялата републиканска пътна мрежа да са разположени готови, запалени снегорините”, обясни регионалният министър.

Относно строежа на магистрала "Хемус", тя обясни, че трябва да се осигури финансов ресурс за това, тъй като една много малка част от него ще може да бъде финансиран с пари от европейските фондове. 

"Към днешна дата могат да се проведат процедури за строителство на едва 60 км от "Хемус”. Това е участъкът от Ябланица до разклона Плевен-Ловеч. Всичко останало трябва да бъде проектирано", обясни министър Павлова.

"Относно магистрала "Струма" се предвижда изграждането на 13-километров тунел. Работи се за това да се направи детайлно проектиране, оценка на въздействието върху околната среда с цел да се опази уникалната природа в Кресненското дефиле. Възложили сме да има такова съчетание – чисто техническо решение, ако не е тунел, какво може да бъде, съчетано с мерки за опазване на околната среда и най-важното - моделът да е икономически изгоден”, поясни Павлова.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Лекарят ми предписа 2 литра вода на ден. Сметнах я в кубчета лед и ми излезе 14 уискита...
На този ден 23.01   393 г. – Римският император Теодосий I провъзгласява 9-годишния си син Хонорий за съимператор. 1482 г. – Излиза първото печатно издание на Петокнижието. 1556...