Разрешиха клонирането на човешки ембриони в Япония

25.07.2004 | 10:58
по статията работи: econ.bg
Отмяната на забраната е само за фундаменталните изследвания

 

 

Японският комитет за наука и техника при правителството отмени забраната за клониране на човешки ембриони. Представителят на комитета Томохико Араи заяви, че в съответствие с направените препоръки изследователите ще могат да създават човешки зародиши чрез клониране, но само за фундаментални изследвания.

Ръководеният от японския премиер Джуничиро Коидзуми комитет се обърна към различни министерства за съответните препоръки, съобщи Араи. Той отказа да съобщи колко време ще мине до началото на практическата работа по клонирането. Много учени в Япония са привърженици на клонирането на ембриони за получаване на стволови клетки, които може да се използват за възстановяване на болни или повредени човешки органи. Великобритания и Южна Корея допускат т.нар. терапевтично клониране.САЩ категорично забраняват всякакво клониране. В началото на юли френското Национално събрание даде окончателно разрешение за изследване на стволови клетки на човешки ембриони, но само за ограничен период от време. Япония наложи забрана върху клонирането на хора през 2001 г.

Това съобщиха от БГНЕС за ECON.BG

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Holiday Inn Sofia Добре дошли в най-новия 5-звезден хотел в София.
SIXENSE GROUP - СИКСЕНС ГРУП SIXENSE Group е глобална компания, базирана на 5 континента, развиваща...
Свободна Безмитна Зона – Бургас АД Първокласни мултифункционални складове, митническо агентиране.
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
Иванчо пита вкъщи: - Тате, как разговарят змиите? Бащата поглежда тъщата и подхвърля: - Защо мълчиш? Детето се интересува!..
На този ден 22.11   1497 г. – Вашко да Гама достига нос Добра надежда. 1906 г. – На международна конференция в Берлин е възприето съгласие сигналът SOS да бъде международен при...