Милиони хора в североизточната част на САЩ - регион, който е най-зависим във всекидневния си живот от електрическата и транспортната мрежа, се опитват да възстановят нормалния си начин на живот след наводненията и разрушенията, предизвикани от супербурята Санди, пише „Блумбърг“.
Най-голямата атлантическа буря в историята, която се разпростя върху площ, по-голяма от американския щат Тексас, причини най-малко 50 смъртни случаи, информира "Асошиейтид прес".
Днес е планирано голяма част от фондовите борси и административните офиси отново да заработят, след като бяха затворени в продължение на два дни заради бурята.
18 души в Ню Йорк са станали жертва на природната стихия, а метрото в града засега ще остане затворено. Бяха отменени повече от 18 хиляди полета, като се очаква част от тях да бъдат възстановени в Ню Йорк и Ню Джърси.
Президентът на САЩ Барак Обама прекрати предизборната си кампания и ще посети засегнатите райони в Ню Джърси.
Разходите по разчистването и отстраняването на аваритте след бедствието вероятно ще достигнат между 30 и 40 млрд. долара. Сумата ще е доста по-малка тази, която беше похарчена заради урагана Катрина през 2005 г.
Финансовата компания и най-големият ипотечен кредитор в САЩ Wells Fargo съобщи, че ще дари 1 млн. долара за ограничаване на последствията от бедствието. Една четвърт от парите ще отидат при американския Червен кръст.