Сливен, Правец и Плевен получават имоти от държавата

09.02.2011 | 14:12
по статията работи:
Министрите приеха решение и за обявяване на част от имот - публична държавна собственост, за имот - частна държавна собственост и за апортирането му в капитала на БЕХ
Сливен, Правец и Плевен получават имоти от държавата

Три общини - Сливен, Правец и Плевен, на днешното правителствено заседание получиха правото на собственост върху имоти от държавата.

На община Правец се предоставя сграда с площ от 145 кв. м. Преди тя е ползвана като магазин за електроуреди, а сега в нея ще бъдат настанени различни звена и служби на бюджетна издръжка, с което ще бъдат задоволени нуждите на местната власт от допълнителни помещения.

Община Сливен получи безвъзмездно правото на собственост върху „Чакърова къща II" и терен от 422 кв. м около нея. Имотите са част от общия групов паметник на културата „Ансамбъл Добри Желязков". Те ще бъдат използвани за обогатяване на творческата база на Клуба на дейците на културата и културния живот на града.

С цел развитие на туризма в региона, община Плевен получи безвъзмездно поземлен имот от близо 29 дка в местността „Белият бряг". Притежаването на собствеността върху историческия обект ще позволи на общината да кандидатства с Комплексен проект за развитие на устойчив туризъм в регион Плевен по Схема за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG 161 РО 001/3.1-03/2009 „Подкрепа за развитието на природни, културни и исторически атракции" по Оперативна програма „Регионално развитие".

С друго решение правителството отнема, поради отпаднала нужда, от Професионалната гимназия по механоелектротехника в Пазарджик сградата на Междуучилищния център на ул. „Христо Касапвелев" №12. Имотът е обявен за частна държавна собственост и е предоставен за управление на областния управител на Пазарджик.

Министрите приеха решение и за обявяване на част от имот - публична държавна собственост, за имот - частна държавна собственост и за апортирането му в капитала на „Български енергиен холдинг" ЕАД. Имотът представлява първите шест етажа от административната сграда на пл. „Св. Неделя" №1 в София. Правата за управление са на Министерството на икономиката, енергетиката и туризма, съобщи правителствената информационна служба.

Офисите ще бъдат предоставени на „БЕХ" - еднолично акционерно дружество, чийто собственик на капитала е българската държава чрез министъра на икономиката, енергетиката и туризма. В момента седалището на дружеството е в сграда, която се ползва съвместно с „Булгаргаз" ЕАД и „Булгартрансгаз" ЕАД. Изискването на Третия енергиен либерализационен пакет е, считано от март 2011 г., комбинираният оператор (операторът на газопреносната мрежа, на транзитната мрежа и на газохранилището в Чирен) - „Булгартрансгаз" ЕАД, да ползва сграда, различна от тази на обществения доставчик и търговец - „Булгаргаз" ЕАД и от тази на компанията-майка - БЕХ, както и да не се допуска извършване на споделени услуги между оператора и другите дружества от холдинговата група (например IT система и др.). Тъй като новите правилата за засилена независимост на оператора са стриктни и императивни, неспазването им, включително ползването на съвместна сграда и споделени услуги, би довело до процедури спрямо българската страна за неспазване на изисквания на законодателството на ЕС.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
Блондинка звъни на оператора си: - Извинете, не ми работи интернетът... - А вие с рутер ли сте? Кратко мълчание... - Не, сама съм!!!
На този ден 22.01   1690 г. – Индианското племе Ирокези подписва мирен договор с британските власти в Северна Америка. 1723 г. – В Русия е издадена заповед за борба с...