Службите ни следят чрез мобилните версии на Facebook и Twitter

28.01.2014 | 09:47
по статията работи: Георги Георгиев
Методът се използва от щатската NSA и британският ѝ аналог
Службите ни следят чрез мобилните версии на Facebook и Twitter

Щатската агенцията за национална сигурност (NSA и британският ѝ аналог са разработили специални методи, които им позволяват да събират информация за собствениците на смартфони чрез популярни приложения. Поредното скандално разкритие бе оповестено от "Ню Йорк таймс" и "Гардиън", които разполагат с документи на бившия сътрудник на АНС Едуард Сноудън, пиппе

Програмата включва мобилните приложения, даващи ни достъп до популярни социални мрежи като Facebook, Flickr, LinkedIn и Twitter. За целта се използвали и популярни мобилни игри като Andgry Birds.

"Ню Йорк таймс" отбелязва, че чрез тези приложения спецслужбите могат да получат достъп до списъка с контактите на собственика на смартфона и информация за неговите разговори, както и да научат неговата възраст, пол и какви са политическите му възгледи.

Говорителят на Белия дом Джей Карни оправда действията на разузнаването, като заяви, че американските служби следят единствено хората, за които се смята, че представляват заплаха за сигурността.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Интерлийз ЕАД Лизинг на оборудване, транспорни средства, леки автомобили и др.
РАЙС ЕООД Търговия и сервиз на офис техника.
Holiday Inn Sofia Добре дошли в най-новия 5-звезден хотел в София.
Резултати | Архив
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Женевски конвенции
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
Блондинка звъни на оператора си: - Извинете, не ми работи интернетът... - А вие с рутер ли сте? Кратко мълчание... - Не, сама съм!!!
На този ден 10.05   1525 г. – По силата на договор от Чамаси, Аграфа (днешен южен Пинд) се сдобива с автономен статут. 1553 г. – От Лондон потегля морска експедиция на бъдещата...