Стажантите със задължителен трудов договор

06.02.2014 | 14:20
по статията работи: Мария Стоянова
Предложението бе прието на първо четене от Министерския съвет
Стажантите със задължителен трудов договор

На първо четене бе приета промяна в Кодекса на труда, касаеща наемането на стажанти на работа. Депутати предложиха за задължително сключването на трудов договор с новопостъпилите на стаж служители.

Задължително ще стане и издаването на препоръка от работодателя, при когото е проведен стажът. Освен това, наставникът на съответното работно място ще трябва да има минимум три години трудов стаж или професионален опит по съответната професия. Причината е гарантиране качеството на стажа, информира БНР.

Договорът може да е за срок от 6 до 12 месеца. Промените ще сложат край на съществуващата практика на сключване на фиктивни трудови договори със стажантите, при която работодателите само са вземали личните данни на работника. Новите мерки предвиждат и автоматично заличаване на несъществуващи трудови договори.

На първо четене бяха отхвърлени предложенията на ГЕРБ за наемането на млади стажанти и на „Атака“ за правото на работника да си търси неизплатените заплати по съкратената процедура.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Бул Одит ООД Дружество за счетоводни консултации и одит.
РАЙС ЕООД Търговия и сервиз на офис техника.
Интерлийз ЕАД Лизинг на оборудване, транспорни средства, леки автомобили и др.
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Зимна приказка
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Зимна приказка
Срещат се двама приятели. Единият пита: - Какво ще правиш в събота? - Ще ходим със сина ми в парка да пускаме хвърчило дракон да лети! А ти? - И аз имам подобна програма - ще изпращам тъщата на...
На този ден 22.11   1497 г. – Вашко да Гама достига нос Добра надежда. 1906 г. – На международна конференция в Берлин е възприето съгласие сигналът SOS да бъде международен при...