Електроразпределителното дружество ЧЕЗ работи с календар, различен от общоприетия. Ако за повечето граждани на планетата днес датата е 16 юли, то за енергото е 23 юли. Така поне отчита една от фактурите на ЧЕЗ, която носи дата за след седмица.
Не, че ситуацията е нередна, просто е абсурдна. Клиент получава фактура с дата, която е седмица напред. Така, ако електроразпределителното дружество в Западна България може да отчита ток и да предсказва в бъдещето, то няма да има нужда от цялата сложна система от инкасатори и касиери. Просто компанията може да стигне по-далеч и да казва кой клиент - колко ток е изхарчил още в началото на месеца, например. Колко леко би било тогава на всяко домакинство да разпределя месечния си бюджет, коментира БГНЕС.
Все пак, за много семейства у нас, парите, които се дават за ток - особено през зимата - са съществена част от месечните разходи. Така, ЧЕЗ може и да изглади поизмачкания си с годините имидж, дори и ДКЕВР да мисли, че ЕРП-тата са нарушили лицензите си.
"Правилното планиране е половината от извървения път към успеха", казват мъдрите хора. А успехът, т.е. "да върже" семейния бюджета днес е все по-трудно постижима задача за всяко домакинство. И ако предсказанията на ЧЕЗ не са антикризисна мярка, здраве му кажи, пише още информационната агенция.