по статията работи: econ.bg
Препятствията не обезкуражават, а мотивират

Даниела, ставаш рекламно лице на  МЗК "Европа". Защо прие?

Даниела Йорданова:

С изпълнителния директор на компанията госпожа Наталия Иванова се познаваме още от спорта. Тя е била състезателка по тенис на маса, републикански шампион, след това дългогодишен треньор и именно тя бе човекът, който ме покани, за което съм и много благодарна.

Разкажи повече за себе си?

Моята кариера на спортист е доста пъстра. Завършила съм спортното училище в Самоков. През 2000 г. бе първото ми участие на европейско първенство (в Белгия), на Олимпиада (в Австралия) и за Купа Европа (Полша). И на трите състезания поставих национален рекорд. От тогава до сега на всички големи състезания съм била финалистка. Имам 11 поправки на националния рекорд на 2000 м., 3000 м. и 5000 м. През 2001-ва участвах в Световното първенство в Португалия, където спечелих призовото 5-то място. През същата година участвах още в  състезанията "Златна лига" във Франция и Италия, както и в "Купа Европа" в Унгария. Единствено през 2001 година в Канада едно нелепо падане ми попречи да се включа във финала. През 2002-ра на Европейското първенство в зала в Австрия отново бях пета, както и на Европейското първенство на открито в Германия и спечелих първото място на "Купа Европа" в Банска Бистрица. През 2003-та ми се наложи да се подложа на тежка операция във Финландия, а през същата година предстоеше световно първенство. Бях убедена, че трябва да участвам. Не съм се колебала нито за момент, че ще се откажа и ще спра. Три месеца след операцията започнах тренировки и на Световното първенство във Франция същата година се класирах на седмо място с едно от най-добрите си лични постижения. Миналата година (2004-та) на Световното първенство в Унгария заех четвъртото място, класирах се на първо място на "Купа Европа" в Пловдив и заех пето място на Олимпиадата в Гърция. Надявам се обаче големите успехи тепърва да предстоят. Аз не съм човек, който се предава лесно и мисля, че точно това е посланието, което трябва да се търси от това сътрудничество – застрахователната компания също трябва да отстоява своето място. Сигурна съм, че ще успее.

Какво знаеш за застраховането?

Мисля, че спортът и застраховането имат много общи неща. И при единия вид професия, и при другия, се иска много труд и постоянство, за да се покорят големите върхове. Застраховането е много важна част от живота на всеки човек, още повече на спортистите. Човек се чувства по-спокоен в динамичния свят, в който живеем, когато има застраховка – независимо за коя област от ежедневието ни се отнася. Онези, които спортуват активно, знаят за какво говоря. Има спортове, където застраховането е задължителен елемент от упражняването на професията. Смятам, че застраховането е изключително важна част от живота ни и го облекчава.

Какво очакваш от това сътрудничество с МЗК "Европа"?

Очаквам повече хора, които са спортисти по дух, да се застраховат. Ясно е, че една застраховка няма да предотврати злополуката, но ще ни помогне точно когато най-много се нуждаем. Очаквам всеки, който види моя плакат, да е убеден, че упоритостта и постоянния труд преодоляват трудностите и се възнаграждават. Че препятствията не обезкуражават, а мотивират. Че дори и да контузим, можем да продължим и да финишираме успешно. Въпреки всички препятствия, човек не бива да се предава и трябва да се бори до край. Всеки може да бъде победител. Това е моето изпитано и преживяно мото./INSURANCE.BG