Как да разберем къде се губи енергия в дома и офиса

07.12.2016
по статията работи: econ.bg
Чрез услугата, представена от EVN на дружеството клиентите получават точна информация как да намалят зaгубите на топлинна енергия през студените месеци от техните апартаменти или сгради
Как да разберем къде се губи енергия в дома и офиса

С понижаването на външните температури настъпва и времето на термографски изследвания като най-добър начин за идентифициране на местата, водещи до загуби на енергия в един имот или цяла сграда. За целта всички желаещи могат да заявят услугата на EVN България – термографско заснемане и обслeдване на имоти и сгради, която дружеството предлага от няколко години. 

Услугата е достъпна за всички клиенти, без значение на местоположението на техния имот, като в зависимост от броя на имотите в една сграда, които заявят услугата, цените варират от 95,83 лв. (без ДДС) до 157,50 лв. (без ДДС).

До 2 работни дни след заявяване на услугата през зимния сезон в EVN Офис, експерт на компанията се свързва с клиента и съгласува с него удобно време за посещение. След извършване на термографското заснемане дружеството предоставя на клиента подробен доклад с външни инфрачервени снимки на сградата и/или отоплителните тела. Експертите на ЕVN България обръщат внимание на откритите места със загуба на енергия и разясняване перспективите за тяхното отстраняване. Чрез новата услуга клиентите могат да извършват прецизно и цялостно енергийно изследване на своя дом, цяла сграда, както и на един или няколко жилищни входа. 

Термографското заснемане е възможно само по време на зимните месеци от ноември до март включително. Обследването се извършва от специалисти на EVN България чрез използването на специализирана техника – инфрачервена камера. С помощта на камерата невидимите за човешкото око топлинни потоци се улавят и преобразуват в инфрачервени снимки – т. нар. термограми. На термограмите разпределението на топлината по повърхността на изследваните елементи се визуализира в различни цветове според измерените температурни стойности, като светлите цветове отговарят на топли повърхности, а тъмните цветове – на студени. 

По този начин термографията прави възможно да се видят загубите на топлинна енергия, да се установят точно местата и причините за тях. Анализът на температурното разпределение в термограмите дава възможност да се локализират точно неуплътнените и проблемни зони от външната конструкция на сградите с повишена топлопроводимост. Посредством термографското обследване клиентите могат да установят енергийното състояние на външните стени на имота, качеството на изолацията, местата с висока загуба на енергия, както и дефектни връзки по конструкцията. В допълнение се предоставя информация за евентуални проблеми във вътрешните инсталации и местата с риск от влага и мухъл. 

EVN България предлага термографско обследване в различни варианти:

• външна термография на сграда

• външна и вътрешна термография на имот в сграда - професионално термографско изследване на външните и вътрешни конструкции на апартамент, офис. 

• термографска диагностика на зони в жилищни и бизнес сгради

Термографията на сгради от EVN България е една от най-модерните услуги в подкрепа на дейности и мерки за повишаване на енергийна ефективност в жилищни или бизнес сгради. 

Повече информация за услугата и нейните варианти клиентите могат да намерят ТУК.

както и в брошурата на EVN България – „Термография на сгради“.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Зимна приказка
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
Старият вампир извежда малкото вампирче за първото му среднощно пиршество. Набелязват жертва, малкото забива зъби и започва да смуче кръв, по едно време се спира и пита баща си: - Тате, до последна...
На този ден 23.01   393 г. – Римският император Теодосий I провъзгласява 9-годишния си син Хонорий за съимператор. 1482 г. – Излиза първото печатно издание на Петокнижието. 1556...