23 допълнителни сезонни автобусни линии пътуват от Централна гара - София до морето през цялото лято. Това съобщи за Дарик радио изпълнителният директорът на столичната централна автогара Иван Мирославов. Той уточни, че автобусите са започнали да се движат от началото на юли и ще продължат до септември, предаде Dariknews.bg.
Ето какво още каза той:
Има ли наплив?
Като всяка година има, но не толкова много тази година, може би повлияно от самата криза, в която се намира държавата и която хората усещат на гърба си. Сезонните линии са 23, които са заявени при нас и които пътуват и се обслужват от фирмите превозвачи, като предимно са за Южното Черноморие - Слънчев бряг, Свети Влас, Китен, Ахтопол, Синеморец. Има три за Северното Черноморие - през Варна до Бяла, Варненско. Сезонните са само за времето, определен сезон, който е да кажем за летния, и след това по тези маршрутни разписания за този час фирмите превозвачи не ги обслужват, но са длъжни за срока, за който са сключили договора, да ги обслужват.
Независимо от това дали е голям напливът или не?
Да, това е проблемът на фирмите превозвачи, защото след като си сключил договор с общината, за да обслужваш една линия, ти трябва да обслужваш редовно независимо един пътник ли ще имаш или 50 пътници.