ЕС разследва Китай за нелоялна конкуренция

16.05.2013 | 11:20
по статията работи: Елица Елефтерова
За момента няма да бъдат предприемани ограничения, в търсене на взаимно решение
ЕС разследва Китай за нелоялна конкуренция

Европейският съюз предупреди, че може да разследва твърденията, че на китайските телеком фирми са били изплащани субсидии, което им е позволило да наводнят пазарите с евтина техника.

В ЕС се опасяват, че чрез незаконните плащания е възможно да е оказвана помощ на компании като Huawei Technologies и ZTE в Китай, за сметка на европейските производители като Ericsson, съобщава “Би Би Си”.

Брюксел обаче няма да действа незабавно, с надеждата, че може да бъде постигнато споразумение между двете страни. Китай е вторият по големина търговски партньор на ЕС, след САЩ.

"Европейската комисия взе днес принципно решение да започне служебно антидъмпингово разследване на субсидирането във връзка с вноса на мобилни далекосъобщителни мрежи и техните основни елементи от Китай", заяви еврокомисарят по търговията Карл де Гухт, цитиран от изданието.

Това решение няма да бъде активирано за момента, според Гухт, за да се даде “възможност за преговори за споразумение по взаимно съгласие с китайските власти”, допълни още той.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
SIXENSE GROUP - СИКСЕНС ГРУП SIXENSE Group е глобална компания, базирана на 5 континента, развиваща...
Венто - К ООД Проектиране, изграждане, монтаж и продажба на вентилационни и климатични системи.
Holiday Inn Sofia Добре дошли в най-новия 5-звезден хотел в София.
Резултати | Архив
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Зимна приказка
Иванчо пита вкъщи: - Тате, как разговарят змиите? Бащата поглежда тъщата и подхвърля: - Защо мълчиш? Детето се интересува!..
На този ден 22.11   1497 г. – Вашко да Гама достига нос Добра надежда. 1906 г. – На международна конференция в Берлин е възприето съгласие сигналът SOS да бъде международен при...