Първа награда в рамките на инициативата на ООН “Глобалният договор” в България

18.09.2003 | 15:54
по статията работи: econ.bg
"Партньорства като Глобалния договор разпределят отговорността между публичния и частния сектор"
 

Днес в 11:00 ч. в хотел "Шератон", зала "Преслав", наскоро акредитирания Постоянен представител на ПРООН и Постоянен координатор на ООН Нийл Буне връчи първата награда за оптимална практика в рамките на "Глобалния договор" на ООН в България.

Наградата за оптимална практика ще се връчва на български компании, присъединили се към и разпространяващи принципите на "Глобалния договор". Всеки месец ще бъде избирана нова компания и награждавана за нейните усилия, свързани с деветте принципа на "Глобалния договор" в сферата на правата на човека, стандартите на труд и околната среда. Бизнес лидерите виждат в Глобалния договор възможност да застанат начело в работата по серия въпроси, като корпоративното гражданство и изграждането на партньорства с агенциите на ООН за работа по предизвикателствата на развитието.

Този месец наградата ще получи "Пен Дор", една от първите компании, присъединили се към инициативата, като признание за нейния социален принос за насърчаване правата на човека в България.

Подкрепяйки Звеното на ООН за социално развитие в България, "Пен Дор" дава публичност на кампанията "Живей и за другите..." Кампанията за повишаване на обществената осведоменост насърчава равнопоставеността и насърчава толерантността, най-вече към хората, живеещи с ХИВ/СПИН. "Пен Дор" планира да отпечата логото на  ХИВ/СПИН кампаниите на определени продукти заедно с кратък текст в подкрепа на кампанията.

Базиран в София, "Пен Дор" предлага на националния и международен пазар хлебни и сладкарски изделия от 1993 г. "Пен Дор" активно участва с работа в подкрепа на местната общност през последните 10 години, чрез своя пряк социален и финансов принос. Антоан Искандар, директор на "Пен Дор", поставя началото на социалната дейност на компанията и е дълбоко убеден в социалната отговорност на неговата компания да  допринася за благото на местната общност и страната.

Връчвайки наградата, г-н Буне изтъкна отново своята подкрепа за Глобалния договор, заявявайки че "Партньорства като Глобалния договор разпределят отговорността между публичния и частния сектор и ангажират двата сектора в сътрудничество да работят за развитие и да служат в полза на цялото общество."

Глобалният договор е представен за първи път от генералния секретар на ООН Кофи Анан през 1999 г.. Той призовава компаниите да възприемат девет общовалидни принципа в сферата на правата на човека, стандартите на труд и околната среда. След националното представяне на Глобалния договор, състояло се с личната подкрепа на Президента Георги Първанов през 2003 г., ПРООН активно работи с компании от цялата страна за разширяване на мрежата от дружества, възприели глобалните принципи. През септември 2003 г. ПРООН продължи да надгражда постигнатото дотук и включи петдесет и пета поредна компания. Повече информация за Глобалния договор ще намерите на следния интернет адрес: www.undp.bg/globalcompact.

ECON.BG

 

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Интерлийз ЕАД Лизинг на оборудване, транспорни средства, леки автомобили и др.
Бул Одит ООД Дружество за счетоводни консултации и одит.
РАЙС ЕООД Търговия и сервиз на офис техника.
Резултати | Архив
  • Женевски конвенции
  • Зимна приказка
  • Зимна приказка
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Срещат се двама приятели. Единият пита: - Какво ще правиш в събота? - Ще ходим със сина ми в парка да пускаме хвърчило дракон да лети! А ти? - И аз имам подобна програма - ще изпращам тъщата на...
На този ден 05.09   1698 г. – Като опит да внесе западна култура сред дворянството в Русия цар Петър I облага с данък носенето на брада за всички мъже с изключение на духовниците и...