Алън Колсън: Дипломата от Американско-английската академия е призната по цял свят

23.11.2015 | 10:04
по статията работи: econ.bg
Училището предлага международно образование, основано на американските акредитационни стандарти, твърди директорът
Алън Колсън: Дипломата от Американско-английската академия е призната по цял свят

Алън Колсън е роден през 1961 г. в Атина, Джорджия, живял е и работил в Джорджия, Ню Йорк, Мичиган и Колорадо. Учил е във Valdosta State University във Валдоста, Джорджия, както и Roberts Wesleyan College в Рочестър, Ню Йорк.

За пръв път посещава България през 1997 г. и впоследствие осъществява 4 пътешествия из страната като хуманитарен работник. Той е работил в 10 училища в Съединените щати и в 4 училища в София, България. От 2007 до 2010 г. е учител в Американско-английската академия, като е водил и курсове по конвенционален английски език в Uwekind, Britanica и ESPA.

През октомври 2015 г. той се връща в София заедно с жена си Грета и двете им деца Аарън и София. На 2 ноември тази година той зае новия си пост на директор на Американско-английската академия, а съпругата му - Грета Колсън, започва работа като учител в детската градина.

 

Според Вас с какви предизвикателства ще се сблъскате на новата си работа?

Първо, искам заявя, че за мен е чест да бъда назначен за директор на Американско-английската академия и очаквам назначението ми да окаже позитивно въздействие върху училището. Може би най-голямото предизвикателство за мен ще е да задоволя очакванията и нуждите на студентите, родителите им и персонала на Американско-английската академия, като същевременно изпълня и останалите задължения, произтичащи от позицията ми. Уверен съм, че ще съм способен да сторя това и с нетърпение очаквам да се изправя пред това предизвикателство и възможност.

Какво прави Американско-английската академия предпочитан избор за хората, които искат да получат международно образование в България?

Академията е основана като международно училище преди почти 25 години. От тогава сме обучили ученици от цял свят, като ежегодно предоставяме образование за ученици от средно 30 държави. Този опит с различни култури ни даде информация за конкретните нужди и изисквания на международната общност и така ни помогна да ги обслужваме по-добре. Представители на всяка националност са добре дошли в академията. Различните култури, които могат да се срещнат по коридорите ни, са нещо, с което сме особено горди и което радва както учениците, така и родителите им. И, разбира се, най-важното е, че училището предлага международно образование, основано на американските акредитационни стандарти, като включва голям брой компании, които подпомагат основната образователна програма - McGraw-Hill, Holt McDougal, Saxon Mathematics, Pearson. Нашите ученици при завършването си получават американска диплома, която е призната по цял свят.

Коя е най-силната конкуренция на академията според Вас?

Не разглеждам нито едно училище в София като конкурент. Вярвам, че всички имаме роля, която трябва да изиграем, за да предложим на родителите и учениците в София най-доброто образователно преживяване докато те учат и се подготвят за висшето си образование в университетите по света. Желая да работя с останалите английски училища в София, да се уча от тях и да споделям нашия опит, за да може всички наши ученици да получат най-доброто възможно образование.

Как си представяте успешното си представяне като директор на Американско-английската академия?

Според мен усилията ми ще бъдат успешни, ако постигна следното. Първо, ако учениците се чувстват комфортно около мен и знам, че ги ценя като хора, освен като ученици. Второ, ако родителите им знаят, че аз съм загрижен и отдаден на това да предложа на децата им най-доброто възможно образование по време на обучението им в академията, както и че желая да бъда винаги на разположение и да съм открит с тях, когато те са притеснени от нещо или имат идеи, които могат да подобрят качеството на преподаване за всички. Трето, ако персоналът знае, че ценя и усилията им, и таланта им като ключови компоненти за успеха на Американско-английската академия и искам училището да осигури гостоприемна среда за тяхното развитие и растеж, както и че искам те да са уважавани, докато вършат работата си като учители.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Блондинка звъни на оператора си: - Извинете, не ми работи интернетът... - А вие с рутер ли сте? Кратко мълчание... - Не, сама съм!!!
На този ден 20.01   1320 г. – Херцог Владислав I става крал на Полша. 1600 г. – Светата инквизиция признава Джордано Бруно за еретик. 1841 г. – Китай отстъпва Хонконг на...